28. až 30. června - Mistrovství ČR ve veslování

O víkendu 28. až 30. června 2024 probíhalo Mistrovství ČR ve veslování pro kategorie dorostu, juniorů a seniorů, s mezinárodní účastí.

Ve dvou kategoriích byly veslaři a veslařky Podkrušnohorského gymnázia Most oceněny na pódiovém stupni.

Závodilo se od pátku a do nedělního finále se probojovaly tři ze čtyř Mosteckých lodí:
Junioři - Adam Perout a Tomáš Bradáč na dvojskifu - Finále A
Dorostenky - Aneta Nikoličová a Kateřina Wajnerová na dvojskifu - Finále A
Junioři - Adam Perout, Tomáš Bradáč, Matyáš Cimpl a David Kolísek, párová čtyřka - Finále B

Na dvojskifu juniorů kluci v jízdě, s juniorskými reprezentanty, vybojovali zaslouženě třetí místo a vezou bronzové medaile. Na dvojskifu dorostenek holky krásnou jízdou obsadily nakonec druhé místo a vezou stříbrné medaile jako vicemistryně ČR. Na párové čtyřce juniorů kluci po těžké jízdě obsadili první místo v malém finále a celkově dovezli mosteckou loď na sedmém místě.

Děkujeme za úspěšné reprezentování Podkrušnohorského gymnázia Most na MČR ve veslování, je to velký úspěch na republikové úrovni, při teprve dvouleté existenci veslaslování v Mostě.

Autor: Miroslav Perout