2. až. 7. června 2024 - Návštěva partnerské školy v Hungenu

Od 2. do 7. června jsme opět vyrazili do německého Hungenu. Všech 6 studentů bylo ubytováno v rodinách, navštěvovali místní školu a účastnili se společných výletů. V pondělí jsme vyrazili vlakem do Frankfurtu, užili si překrásný výhled z Main Tower, prošli se podél Mohanu až do centra města. V úterý jsme se vydali k jezeru Nidda, pak na minigolf a procházku na Hoherodskopf. Večer jsme se setkali na nádvoří školy, kde se konala malá slavnost pro nás, ubytovatele i učitele u příležitosti 25 let partnerství našich škol. Grilovali jsme klobásy, sýry, a hlavně se povídalo a vzpomínalo. Počasí nám přálo, a tak jsme si i ve středu mohli užít výlet do nedalekého Gießenu, prošli si místní trhy s čerstvým ovocem, zeleninou a jinými dobrotami a pokračovali prohlídkou botanické zahrady. Večer se pak všichni studenti setkali na zahradě jedné z hostitelských rodin, grilovali, hráli hry a užívali společný čas podle svých představ. Ve čtvrtek následoval celý den v partnerské škole, 8 vyučovacích hodin, spousta dojmů a nových zkušeností, společná večeře a závěrečná Abschiedsparty. V pátek ráno jsme se před školou rozloučili a plni zážitků vyrazili na cestu domů!

Autorka: Mgr. Jana Spurná

Své dojmy hezky shrnula studentka Aneta Pašková ze 2.B: „Na Erasmu miluju poznávat lidi. Tento rok byli všichni neskutečně úžasní. I přes jinou mateřskou řeč jsme si všichni perfektně rozuměli. Měli jsme opravdu skvělý program a zažili jsme za pouhých pět dní neskutečně moc zážitků. Tentokrát jsme mluvili německy opravdu intenzivně. Načerpali jsme z této akce do budoucí výuky hodně energie a motivace. Získali jsme zajímavý pohled na jinou kulturu. Děkuji moc za další příležitost zúčastnit se této akce.“

Autoři: Mgr. Michael Přenosil a Mgr. Jana Spurná (foto)