3. března 2016 - Krvebraní končí, krev tekla proudem

Čtvrtek 3. března byl druhým odběrovým dnem Krvebraní a zároveň posledním celé kampaně. Před nemocnicí se nás sešla dobrá dvacítka studentů ze sedmi různých tříd, ale zástupce měly i učitelské řady – zásluhou paní Peleškové :-) Prvodárci byli opět odměněni vřelým díkem i drobným darem ředitelkou a zástupcem oblastního Červeného kříže. Samotné odběry (za přítomnosti televizního štábu a novinářů) probíhaly vesměs poklidně a i dárcům, u nichž se chybějící půllitr krve přece jen ozval, se brzy síly vrátily.

Opět musím všem zúčastněným (i panu Smatanovi za dokumentaci) poděkovat. Teď už je na každém vytrvat v odhodlání konat dobré skutky; a až od transfuzního oddělení obdrží pozvánku na příští odběr, nezaváhat. Pouze pravidelné dárcovství totiž zajistí dostatek krve pro všechny, kteří ji potřebují. Pokud jste se nezapojili, učinit první krok můžete sami – personál oddělení vás rád uvítá každý čtvrtek od 7 do 9 hodin.

Tímto prohlašuji Krvebraní za zdárně zakončené. Ještě jednou velké DĚKUJI! A třeba se někdy na odběru potkáme ;-)

Autoři: Václav Bočan, oktáva (text), people for gymmost / gymmost for people (foto)