14. dubna 2016 - Seminář psychologie v Kojeneckém ústavu v Mostě

Exkurzi do kojeneckého ústavu si mohl každý z nás pořádně prožít. Už jen z důvodu, že v každém pokoji na nás čekaly malé děti. S nimi jsme si mohli hrát, pochovat si je a někteří je dokonce nakrmili z lahve. Na jednu stranu to byla příjemná činnost, když se na nás děti stále jen smály, ale jen co jsme se zvedli k odchodu, začalo několik z nich natahovat, a tím končila veškerá radostná atmosféra. Prošli jsme postupně celý kojenecký ústav. Viděli jsme malá miminka, i děti v batolecím věku. Všechny „tety“ byly velmi hodné a bylo vidět, že s dětmi mají velmi blízký vztah, a že jsou na nich děti závislé. Průvodkyni nám po celou dobu dělala vrchní sestra paní Jeřábková, která ochotně zodpovídala všechny naše dotazy.

Autorky: Michaela Bažantová, septima (text), Mgr. Jitka Ježková (foto)