12. dubna 2016 - Když učitelé zasednou do lavic

Dne 12. dubna 2016 nás opět navštívili pracovníci Ústavu pro studium totalitních režimů z Prahy, aby ukázali našim žákům nové možnosti výuky dějepisu, tentokrát formou komiksu. Nejprve pracoval se žáky dějepisného semináře Mgr. Čeněk Pýcha, který na základě komiksu vedl žáky k pochopení problematiky tzv. Čihošťského zázraku a následné doby totality. Žáci se snažili pracovat s historickými prameny a hledat odpovědi na kladené otázky.

Potom následovala pro žáky ta příjemnější část výuky, kdy se zvedli a na odchodu s radostí sledovali dějepisáře nejen z naší školy, ale i z ostatních škol Mostecka i z Kadaně, jak zasedají do jimi opuštěných lavic a budou se učit, jak učit. Tentokrát vedl seminář Mgr. Jaroslav Najbert, který nás učil, jak učit o době komunismu. Jeho návody, nápady a reflexe se střetávala s názory nás, učitelů, abychom se pak shodli či neshodli na tom, jak by se mělo o této době vykládat. Snad se někdy, na některé hodině, setkají žáci mosteckých škol s myšlenkami, které nás na tomto semináři obohatily.

Autoři: Mgr. Zdeněk Vejražka (text), Mgr. Michal Smatana (foto)