18. a 24. září 2024 - Dny mikroskopie na VŠCHT

Ve dnech 18. a 24. září 2024 navštívily dvě skupiny studentů seminářů z biologie Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, kde se zúčastnili Dnů mikroskopie pro studenty středních škol.

Pod vedením zkušených lektorek naši studenti pracovali v laboratoři mikrobiologie a získali spoustu nových dovedností a znalostí z mikrobiologie. Naučili se postupy přípravy preparátů mikroorganismů (baktérií, kvasinek a plísní), které pozorovali pod mikroskopem. Také pozorovali fixované tkáňové kultury (HeLa buňky), očkovali na kultivační půdy „střílející“ kvasinky, naučili se Gramovo barvení baktérií a na závěr si připravili mikrobiologické otisky prstů.

Studenti obou seminářů vysoce ocenili možnost navštívit VŠCHT, seznámit se s pracovišti a laboratořemi školy a pracovat v mikrobiologické laboratoři.

Autorky: Mgr. Mária Händlová (text+foto), Mgr. Irena Šlehoberová (text), Natálie Milerová (foto)