15. března 2017 - Nanotechnologie při ochraně životního prostředí a v medicíně

Dne 15. března proběhla na naší škole přednáška Mgr. Petra Ryšánka o využití nanotechnologie v praxi. Přednášky se zúčastnili studenti třetích ročníků (3.A, 3.C, 3.S a O7). V úvodní části se studenti seznámili s pojmem nanotechnologie, poté následovaly informace ze široké oblastí materiálového výzkumu v rámci aplikované nanotechnologie jako je výzkum materiálů pro medicínu a tkáňové inženýrství, materiály pro optoelektronické aplikace nebo počítačový design nanomateriálů. Teoretické poznatky, které byly koncipovány tak, aby byly pochopeny studenty střední školy, byly doplněny praktickými ukázkami a velkým množstvím obrazového materiálu. Nanotechnologie jim byla představena jako věda, která má velkou budoucnost.

Autoři: Mgr. Ludmila Šulcová (text), Mgr. Michal Smatana (foto)