9. března 2017 - Filipíny - Za obry a trpaslíky

Ve čtvrtek 9. března proběhla v mosteckém kině Kosmos vzdělávací a dobrodružná akce projektu Planeta Země 3000: Filipíny - Za obry a trpaslíky. Jednalo se o velmi poučný dokument o Filipínách natočený a namluvený českým dobrodruhem Adamem Lelkem. Dokument pojednával o souostroví Filipíny ze všech možných pohledů. Ať už to byl pohled z oblaků, nad mořem či pod hladinou. Jednalo se o autentické snímky a videa, doplněné o zábavné kvízy. Některé záběry byly doslova dechberoucí. Studenti z kina odcházeli se spoustou nových informací a určitě byli o Filipínách více než poučeni. Mě samotnou zaujal fakt, že o Velikonocích neboli oslavě ukřižování Ježíše se někteří odvážlivci nechávají dobrovolně ukřižovat. 80% obyvatel Filipín se hlásí k římskokatolické církvi. Projekce nás velmi obohatila.

Autoři: Agáta Valešová, 2.A (text), Mgr. Gabriela Malečková (foto)