15. dubna 2024 - Projekt H3KNISE.CZ – workshopové dopoledne na naší škole

Podkrušnohorské gymnázium v Mostě otevřelo 15. dubna dveře nejenom našim studentům, ale také inspirativním mladým lidem z unikátního projektu H3KNISE (www.h3knise.cz).

Naše škola je první školou v Ústeckém kraji a teprve třetí školou v České republice, která se zapojila do tohoto unikátního projektu primární prevence. Projekt je určený pro studenty středních škol, kteří se mohou osobně setkat a nechat se inspirovat mladými motivujícími osobnostmi.

Téměř 200 našich studentů si během workshopů vyslechlo autentické příběhy od lidí, kteří si prošli vlastními výzvami a našli cesty, jak si heknout život k lepšímu.

Ráno proběhlo v tělocvičně dolní budovy gymnázia slavnostní zahájení projektu. Po úvodním slovu pana ředitele hovořil ke studentům ambasador projektu – režisér a producent Jan Strach. Poté se studentům představili lektoři projektu.

Na naši školu zavítali:

• Kateřina Šédová, lékařka a zakladatelka organizace LOONO
  • Zuzana Kašparová a Terézia Ferjančeková, tvůrkyně oceňovaného podcastu Vyhonit Ďábla
  • Tomáš Kvapilík, psycholog a psychoterapeut
  • Lukáš Lukefry Fritscher, úspěšný youtuber a moderátor
  • Vojtěch Jindra, lektor a konzultant AI
  • Václav Mráz, trenér a zakladatel závodů Bcross Challenge
  • Ondřej Filgas, autor projektu Rare Places, průvodce nevšední architekturou
  • Anna Slancová, fourcrossová závodnice
  • Petra Baštová, #zpatkynanohy, dívka upoutaná na invalidní vozík po nešťastné nehodě.

Celé dopoledne probíhaly 3 série workshopů s lektory, které si studenti vybrali anketou v Bakalářích.

Na základě reakcí našich studentů i lektorů můžeme konstatovat, že projekt byl pro naše studenty inspirací a motivací „nakopnout“ svůj vlastní život k lepšímu.

Děkujeme všem studentům a kolegům za hladký a bezproblémový průběh akce, za aktivitu a dochvilnost.

Autoři: Za PK Výchovného poradenství Mgr. Mária Händlová (text), Mgr. Michal Smatana (foto)