12. dubna 2024 - Prima měří a odhaduje

V těchto dnech, kdy ve škole běží přijímačky, mají třídy různé zajímavé programy, často pak mimo školu. Prima vyrazila v pátek se svou třídní a s fyzikářkou na měření a odhadování všeho možného na Benďák. Děti vyfasovaly do skupinek pracovní listy a už to běželo - nabíraly z rybníka do kelímku odhadem 2dl vody, křídou vyznačovaly plochy 3 dm čtvereční, 2 m čtvereční, odhadovaly obvod kmene, měly za úkol si stoupnout 0,0025 km od sebe, měřily tepovou a srdeční frekvenci před a po zátěži, odhadovaly délku hřiště. Všechny odhady pak korigovaly měřením a spočítáním odchylek. Nakonec řešily bonusovou úlohu: odhadněte, kolik aut ŠKODA OKTÁVIE se vejde na klasické fotbalové hřiště :-) Co byste hádali vy?

Autorky: Mgr. Ivana Hotová (text), Mgr. Gabriela Malečková (foto)